Yunus Emre ve Kişisel Keşif – 23 Şubat 2022

ÖĞRENECEKLERİNİZ 19 senedir yoluma ışık olan nice bilgiler numeroloji, yoga, refleksoloji, fizyoloji, çakralar, elementler, arketipler, masallar ve semboller yürüdüğüm yolun gelişim değil öze dair bir keşif yolculuğu olduğunu gösterdi. Bu sene 7.sini yapacağımız 10 ay süren Kişisel Keşif Programının temelinde Yunus Emre’nin “İlim ilim bilmektir. İlim kendin bilmektir. Sen kendini bilmezsin. Ya nice okumaktır?” dizeleri [...]
7 öğrenci kaydoldu

ÖĞRENECEKLERİNİZ

19 senedir yoluma ışık olan nice bilgiler numeroloji, yoga, refleksoloji, fizyoloji, çakralar, elementler, arketipler, masallar ve semboller yürüdüğüm yolun gelişim değil öze dair bir keşif yolculuğu olduğunu gösterdi. Bu sene 7.sini yapacağımız 10 ay süren Kişisel Keşif Programının temelinde Yunus Emre’nin “İlim ilim bilmektir. İlim kendin bilmektir. Sen kendini bilmezsin. Ya nice okumaktır?” dizeleri yatar.

Yunus’un İzinde başlığı altında özellikle de bu zamanda buluşacak olmamız kalbimden yayılan bir sıcaklığın yüzümde tebessüm olarak kendini göstermesine sebep oluyor.

Kişisel Keşif programını hazırlarken yine Yunus’un izinde tesadüfen karşıma çıkan ve bir çok şeyi anlamamı mümkün kılan Dört Akıl kavramı ise tam bir hediyedir.

Yunus’un İzinde Kişisel Keşif yaparken yıllardır severek anlattığım bu Dört Akıl kavramına ve Dört Bilinç, Dört Dürtü, Dört Arketip, Dört Çakra ve Tasavvuftaki Dört Kapı’ya birbirileriyle olan ilişkileri içinde bakacağız.

Şeriat, Tarikat yoldur varana

Hakikat, Marifet andan içeru.

Yunus Emre

ATÖLYE TANIMI

Dersin veriliş biçimi:
Çevrimiçi (Online) yapılacaktır.

ATÖLYE İÇERİĞİ

Ders planı:
Tek oturumda 4 ders (kısa molalar verilecek) / toplam 4 saat yapılacaktır.

YÖNTEM VE TEKNİK

Ders işleme tekniği:
Grup çalışması yapılacaktır.

ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME

Ölçme ve değerlendirme yapılmayacaktır.

Yunusun İzinde Atölyeleri

Anadolu Bilgelerini Araştırma Derneği‘nin (ABAD) iktisadi işletmesi bünyesinde faaliyet göstermektedir. Satın alınan her atölye dernek projelerine kaynak sağlamaktadır.

Paylaş:
Anasayfada yer alan “giriş yap” butonunu tıklayın. Açılan sayfada “üye ol” alanında istenilen bilgileri girerek üyeliğinizi başlatabilirsiniz.
Lütfen soru, görüş ve önerilerinizi info@abad.org.tr adresine iletiniz. Size en kısa sürede cevap vereceğimizden emin olabilirsiniz.
Evet, katılım bedelini ödedikten sonra oluşacak faturayı e-posta yoluyla tarafınıza iletiyoruz.
Evet, 10 günlük süre içerisinde katılım hakkınızı iptal etmek isterseniz, toplam bedel kredi kartınıza iade edilir. İade işlemleri için info@abad.org.tr üzerinden de bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Atölyeleri tamamlayan tüm katılımcılara sertifika (katılım belgesi) gönderilmektedir.

İlk yorumu yazan olun.

Lütfen giriş yapıp yorum ekleyin
Kursu al
30 Günlük Para İade Garantisi

Şunları içerir

Ömür boyu tam erişim
Mobil ve TVden erişim