Nefesini Hisset Atölyesi | 09/16/23/30 Ekim 2023

AçıklamaEğitmenAçıklama Çevrimiçi atölyemizde; Nefes, nefis, nefs. Bu üçlü arasındaki ilişkiyi bilen gününü özel kılmak için ‘nefesini hisset’ uygulamaları yapar. Ekim ayında nefesin önemi üzerine hatırlatmalar ve günlük pratikler içeren bir saatlik buluşmaları dört çevrimiçi oturumu olarak hazırladık, bu atölye hayatınızda yeni bir farkındalık getirebilir. Samimi bir çalışma içinde olmak isterseniz yerinizi ayırın.   Tam katılım [...]
7 öğrenci kaydoldu

Çevrimiçi atölyemizde;

Nefes, nefis, nefs.

Bu üçlü arasındaki ilişkiyi bilen gününü özel kılmak için ‘nefesini hisset’ uygulamaları yapar.

Ekim ayında nefesin önemi üzerine hatırlatmalar ve günlük pratikler içeren bir saatlik buluşmaları dört çevrimiçi oturumu olarak hazırladık, bu atölye hayatınızda yeni bir farkındalık getirebilir. Samimi bir çalışma içinde olmak isterseniz yerinizi ayırın.

 

Tam katılım gereklidir, kayıt alınmayacaktır.

 

Dilek Ekşi Bilgin @hayyalsen deneyimli bir nefes ve meditasyon eğitmenidir. Kendini bilme yolunda daimi öğrencidir.

Tarih: 09/16/23/30 Ekim 2023 Pazartesi – 4 oturum yapılacaktır.
Saat: 21:00-22:00
Eğitmen: Dilek Ekşi Bilgin
Atölyenin veriliş biçimi: Çevrimiçi yapılacaktır.

İletişim: 0 543 196 27 94

Dilek Ekşi Bilgin

Uzun yıllar özel sektörde, banka, sigorta, İnsan Kaynakları gibi farklı alanların Bilgi Teknolojileri bölümlerinde, yazılım ve sistem tasarım projelerinde görev aldı, yöneticilik yaptı. Lisansı Endüstri Mühendisliği, Yüksek Lisansı Biyomedikal Mühendisliği bölümündendir.

Çocuklar için ‘Can’a Can Anlatıyor’ resimli öyküsü Türkiye’nin ilk yavaş şehir unvanını alan Seferihisar Belediyesi tarafından desteklendi ve Seferihisar Belediyesinin karne hediyesi olarak çocuklara 2012 yılında dağıtıldı.

Doğayla uyumlu tasarım ve yaratıcı iş modellerinin önemini vurgulayan Türkiye’den konusunun uzmanları ile söyleyişiler içeren ‘‘Kariyer Yollarına Açılan Yeşil Pencere” başlıklı kitabın (2013) ortak yazarlarındandır.

Uluslararası sertifikalı kundalini yoga eğitmeni olarak on bir yıldır kundalini yoga çalışmalarına birebir özel dersler ve gruplarla devam etmektedir.

İç Organ Chi Masajı, Uygulamalı Kinesiyoloji, Su-Jok Terapi, David Berceli’nin ‘Travma Boşaltma Tekniği’ konularında eğitimler alarak insan bedenin zekâsı ve beden kinetiği üzerine araştırmaları sürmektedir. Sesin şifası özel ilgi alanıdır.

Ayrıca, tasavvuf yolunda bir öğrenci olarak iç yolculuğuna devam etmektedir. En son “İnsan Doğasındaki Dönüşümün Simyası: İlahi Sanat” başlıklı iki senelik kendini bilme yolundaki eğitimini 2022 yılında tamamladı.

Evli ve İstanbul’da yaşıyor, doğaya yolculuk tutkusu.

Paylaş:

Nefesini Hisset Atölyesi | 1. Oturum

1
Nefesini Hisset Atölyesi | Nefesin İncileri / 1. Oturum - 09 Ekim 2023
1 Saat

İlk haftada, "Nefese Dair İnciler" başlığı altında sanki okyanusa dalıyoruz, derinlerde nefesle ilgili güzellikleri keşfederken, bizlere neler söylendiğini duymaya çalışacağız.   

2
Nefesini Hisset Atölyesi | Kasırganın İçinde Kontrolü Bırakmamak / 2. Oturum - 16 ekim 2023
1 Saat

Bu hafta, sanki uçak sürüyormuşuz gibi bir atmosferde olacağız. Kokpitteyiz, yıldırımlar düşüyor, şimşekler çakıyor, ışıklar patlıyor ve uçak tir tir titriyor. Pek çok yolcunun sorumluluğu omuzlarımızda ve hedefe kitlenmiş olarak o uçağı sürmek hiç kolay değil tabii ki... Hayatımızda da böyle zamanlarımızda nefes bize kılavuz olabilir. Buna dair bir pratiğimiz olacak.

3
Nefesini Hisset Atölyesi | Sinir Sistemini Güçlendirmek / 3. Oturum - 23 ekim 2023
1 Saat

Bu hafta, sinir sistemimizi güçlendirecek, aynı zamanda fizik bedenimizin ötesinde enerji bedenlerimizi temizleyecek ve koruma kalkanımızı kuvvetlendirecek bir çalışma yapacağız.

4
Nefesini Hisset Atölyesi | Sezgiler ve Nefes Arasındaki Bağlantı / 4. Oturum - 30 ekim 2023
1 Saat

Bu hafta, nefesin sezgilere olan etkisine odaklanacağız ve buna bağlı bir meditasyon yapacağız.

İlk yorumu yazan olun.

Lütfen giriş yapıp yorum ekleyin
30 Günlük Para İade Garantisi

Şunları içerir

Ömür boyu tam erişim
Mobil ve TVden erişim