Yunus Okumaları (24 Ekim / 14 Kasım 2022)

AçıklamaEğitmenAçıklama Tüm varlık öğretmen iken, hepimiz birer öğrenci olacağız ve çıkacağımız bu yolculukta Yunus’un şifreli mektuplarının mazrufuna ulaşmaya çalışacağız. Mustafa Tatcı’nın Yunus Emre üzerine yazılan kitaplarından* faydalanılarak, Yunus gözüyle, Yunus sesiyle niyet ediyoruz Yunus olmaya... Tarih: 24 Ekim - 31 Ekim - 07 Kasım - 14 Kasım 2022 Pazartesi Saat: 21.30 - 22.30 Süre: 4 [...]
2 öğrenci kaydoldu

Tüm varlık öğretmen iken, hepimiz birer öğrenci olacağız ve çıkacağımız bu yolculukta Yunus’un şifreli mektuplarının mazrufuna ulaşmaya çalışacağız. Mustafa Tatcı’nın Yunus Emre üzerine yazılan kitaplarından* faydalanılarak, Yunus gözüyle, Yunus sesiyle niyet ediyoruz Yunus olmaya…

Tarih: 24 Ekim – 31 Ekim – 07 Kasım – 14 Kasım 2022 Pazartesi
Saat: 21.30 – 22.30
Süre: 4 oturum (4 ders) haftada bir yapılacaktır. Her ders 1 saat, toplam 4 saat ders yapılacaktır.
Dersin veriliş biçimi: Çevrimiçi (Online) yapılacaktır.

*Yunus Emre Yorumları, Yunus Bir Söz Söylemiş, Her Genç Bir Yunus, Aşktan Söyler Bu Dilim, Yunusun Denizinde

Demet Samancı 1972 yılında Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara Yükseliş Kolejinde tamamladıktan sonra Londra Schiller International University İşletme bölümünü bitirdi. Yurda döndükten sonra farklı sektörlerde faaliyet gösteren aile şirketinde deneyim kazandı. Daha sonrasında birçok firmada proje koordinasyon süreçlerinde bulundu.

Aşkın peşinden yollara düştü. Çok seyahat etti. Dışarıda binlerce kilometre yaparken, meğer içeride de yol alıyormuş. Kimi zaman yol oldu, kimi zaman yok oldu ama hep Aşk oldu. Bu aşk ile tasavvuf eserlerini okumaya niyetlendi. Ama anlaması zor, kelimeler ürkütücüydü. Yine de vazgeçmedi. İşte tam da o An’da G.Ü Türk Dili ve Edebiyatı bölümü öğretim görevlisi Dr. Mustafa Tatcı ile kesişti yolları. Onun dersleri ve açıklamalarıyla yol asan olmuş, kelimeler ayan olmuştu. Öğrendiklerinin sorumluluğu ile tasavvuf eserlerini İngilizce’ye tercüme etmeye başladı. Halen Yunus Emre eserleri üzerinde çalışmaktadır.

Paylaş:

1
Yunus Okumaları - 1. Ders
1 Saat
2
Yunus Okumaları - 2. Ders
1 Saat
3
Yunus Okumaları - 3. Ders
1 Saat
4
Yunus Okumaları - 4. Ders
1 Saat
Eğitimi satın alırken veya satın almadan anasayfada yer alan “giriş yap” butonunu tıklayın. Açılan sayfada “üye ol” alanında istenilen bilgileri girerek üyeliğinizi başlatabilirsiniz. Sonrasında atölyeyi satın aldığınızda, atölyeye kaydınızı yaptırmış olursunuz.
Soru, görüş ve önerilerinizi whatsapp üzerinden bu numaraya 0551 990 80 00 iletin veya arayın. Sitenin sağ altındaki whatsapp butonuna da basarak bize kolayca ulaşabilirsiniz.
Evet, katılım bedelini ödedikten sonra oluşacak faturayı e-posta yoluyla tarafınıza iletiyoruz.
Evet, katılım sağlanmadan önce, 10 günlük süre içerisinde katılım hakkınızı iptal etmek isterseniz, toplam bedel kredi kartınıza iade edilir. İade işlemleri için info@abad.org.tr üzerinden de bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Evet. Atölyeleri tamamlayan tüm katılımcılar sertifikalarını (katılım belgelerini) atölye sayfasında açılan "sertifikanızı indirin" adresinden indirebilirler.
Atölyeyi satın alan kullanıcılar sitede hesaplarına giriş yaptıktan sonra Teams oturum bilgileri için atölye sayfasında; müfredat > derse tıklayarak ulaşabilirler. Dersler için Microsoft Teams hesabına giriş: 1) Yunusun izinde web adresi üzerinden atölyelere kayıt olurken girilen e-posta hesabına gelen Microsoft Teams ekip davetini açın. 2) Açılan maildeki "Microsoft Teams'i açın" butonuna tıklayın. 3) "Uygulamada aç" seçeneğini seçin (öncesinde uygulama indirilmeli -eğer bilgisayarınızda veya telefonunuzda kurulu değilse-). 4) Yönergeleri takip edip (şifre oluştur, vs.) uygulamaya giriş yapın. 5) Eklenmiş olduğunuz gruba girişiniz gerçekleşmiş oldu. Microsoft Teams uygulamasının ana ekranından grup dersine/derslerine ait takvim, belge, bilgi, mesaj, video vb. ulaşabileceksiniz. Microsoft Teams'i indir https://www.microsoft.com/tr-tr/microsoft-teams/download-app

İlk yorumu yazan olun.

Lütfen giriş yapıp yorum ekleyin
30 Günlük Para İade Garantisi

Şunları içerir

Ömür boyu tam erişim
Mobil ve TVden erişim