Bengü Özdemir

Eğitmen Biyografisi

Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun olduktan sonra
Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde Yönetim Bilimleri üzerine MBA (Master of Business Administration) yüksek lisansını tamamlamıştır.

İngiltere’de London School of Economics and Political Science (LSE) üniversitesinde Yönetim Bilimleri ve Stratejik Karar Verme” ile ilgili eğitim almıştır.

Elma Yayınevinden çıkan, sektöre ait ilk kılavuz kitap olan “Geleceğin Eczanesini Tasarlamak” isimli kitabı, H yayınlarından çıkan “Dönüş Aşka” kitabının ve Haydi Kitap Yayınevinden çıkan “Yayladaki Köpek”, “Uçurdum Kuşu” isimli çocuk kitaplarının yazarıdır. 2013 yılında “Altın Havan Yılın Eczacı Danışmanlık Ödülünü” almıştır.

Eczacılık Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Uzgören Akademiden aldığı “Eğitmen Uzmanlık Diploması” ile profesyonel düzeyde eğitmenlik ve danışmanlık çalışmalarını sürdürmeye devam etmiştir.

Şifa veren eczacılık mesleğini icra ederken, beden, zihin ve ruh bütünlüğünün gerçek şifayı oluşturduğuna inanarak, çocukluğundan beri ilgi alanı olan psikoloji alanına yönelmiş ve Ufuk Üniversitesi Psikoloji Bölümünde yüksek lisansını yapmıştır.

Tez konusunu üzerinde uzun yıllardır kişisel olarak çalıştığı ve psikoloji uzmanlığı ile de derinleştirdiği “Mindfulness (Bilinçli Farkındalık)” olarak seçmiştir. Tez konusu Türkiye’de MBSR (Mindfulness Temelli Stres Azaltma) Programı uygulanarak yapılan ilk tezdir. EAMBA (Avrupa Mindfulness Temelli Yaklaşımlar Birliği) onaylı Mindfulness Temelli Stres Azaltma (MBSR) Programının eğitmenidir. Mindfulness (Bilinçli Farkındalık) yönteminin kendi yaşamına olan katkısını deneyimledikçe her insana ulaşması gerektiğine karar vermiş ve bunu bir hayat amacına dönüştürerek bu yolda çalışmalarına devam etmektedir.