Origami Atölyesi | 22 Temmuz 2023

AçıklamaEğitmenAçıklama Japonca bir kelime olan origami, “katlanmış kâğıt” anlamına gelir. Origami, düz bir kağıdı sadece katlayıp açarak, yapıştırıcı ve makas kullanmadan, çeşitli figürler oluşturma sanatıdır. Beynin sağ ve sol yarım kürelerinin aynı anda çalışmasını sağlayan origami sanatı, sabır ve özenle katlanan düz bir kâğıdın dönüşümünü merak ve heyecanla izleme imkânı sunar. Sonuca ulaşmak için her [...]
1 öğrenci kaydoldu

Japonca bir kelime olan origami, “katlanmış kâğıt” anlamına gelir. Origami, düz bir kağıdı sadece katlayıp açarak, yapıştırıcı ve makas kullanmadan, çeşitli figürler oluşturma sanatıdır.

Beynin sağ ve sol yarım kürelerinin aynı anda çalışmasını sağlayan origami sanatı, sabır ve özenle katlanan düz bir kâğıdın dönüşümünü merak ve heyecanla izleme imkânı sunar. Sonuca ulaşmak için her katlamada, hem nazik hem de kararlı olunması gerektiği, tecrübe edilerek öğrenilir.

El ve parmak küçük kas gelişimini hızlandırması, el-göz koordinasyonunu geliştirmesi ya da üç boyutlu (uzaysal) düşünebilme yeteneği kazandırması gibi fiziksel ve mental faydalarının ötesinde origami sanatı bir ruhsal eğitim aracıdır.

Kağıttan turna kuşları, kelebek ve kayık yapacağımız Origami Atölyemize, her yaştan çocuk ve gençleri bekliyoruz. Hem turna kuşları bize bir masal da anlatır belki, kim bilir…

Tarih: 22 Temmuz 2023 Cumartesi
Saat: 10.00 – 11.30
Kontenjan: 10 kişiliktir
Atölyenin veriliş biçimi: Yüz yüze yapılacaktır.

Mekân: H Kitap & Kahve Üsküdar
Sultantepe Mahallesi Paşa Limanı Cd. No:48 1 D:1, 34674 Üsküdar/İstanbul
İletişim: 0 532 454 44 37

ZUHAL ÖZTÜRK

 

 1978 yılında İstanbul, Süleymaniye’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Ankara’da 12 yıl Maliye Bakanlığı’nda Maliye Uzmanı olarak çalıştıktan sonra, doğduğu yere döndü. 9 yıldır Süleymaniye’de bulunan Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı’nda İç Denetçi olarak görev yapmakta.

Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Enstitütüsü’nde Tasavvuf Kültürü ve Edebiyatı alanındaki Yüksek Lisansına devam ederken, Anadolu Bilgelerini Araştırma Derneği’nde hizmet etmeye gayret ediyor.

9 yaşından beri kağıttan turna kuşu katlıyor. Kuşları kanatlandırırken çocuklara bir şeyler anlatmayı sevdiği için Haliç Üniversitesi’nin yürütmekte olduğu bir program ile Masal Terapisi Sertifikası aldı.

Biri kız biri erkek, iki çocuğu var. Kuşlar ve masallar çok işine yarıyor.

Paylaş:

İlk yorumu yazan olun.

Lütfen giriş yapıp yorum ekleyin
30 Günlük Para İade Garantisi

Şunları içerir

Ömür boyu tam erişim
Mobil ve TVden erişim