11-13 Yaş / Çocuklarla Felsefe Atölyesi | 14 Temmuz 2023

AçıklamaEğitmenAçıklama Çocuklar İçin Felsefe pedagojisinde, çocuklar felsefi bir problemi tetikleyen bir uyaran (hikaye, fotoğraf, düşünce deneyi, nesne, vb.) etrafında bir araya toplanarak sorulara cevaplar aramaya, soruşturmaya, düşünmeye yönlendirilirler. Çocukların düşünme, akıl yürütme, kavram oluşturma ve iletişim becerilerini geliştirir. Başkalarını dinleme, kendi fikirlerini cesurca ifade etme, sabır, özgüven ve empati becerilerinin gelişimlerine etki eder. Bu atölye, [...]
1 öğrenci kaydoldu

Çocuklar İçin Felsefe pedagojisinde, çocuklar felsefi bir problemi tetikleyen bir uyaran (hikaye, fotoğraf, düşünce deneyi, nesne, vb.) etrafında bir araya toplanarak sorulara cevaplar aramaya, soruşturmaya, düşünmeye yönlendirilirler. Çocukların düşünme, akıl yürütme, kavram oluşturma ve iletişim becerilerini geliştirir. Başkalarını dinleme, kendi fikirlerini cesurca ifade etme, sabır, özgüven ve empati becerilerinin gelişimlerine etki eder.

Bu atölye, Çocuklar için Felsefe (P4C) Pedagojisini Yaratıcı Drama yöntemiyle beraber kullanarak, oyun ve hayal gücü dünyasında bir yolculuğa davet ediyor.

Tarih: 14 Temmuz 2023 Cuma
Saat: 10.30 – 11.30
Yaş: 11-13 yaş çocuklar
Eğitmen: Zeynep DANDİN
Kontenjan: 10 kişiliktir
Atölyenin veriliş biçimi: Yüz yüze yapılacaktır.

Mekân: H Kitap & Kahve Üsküdar
Sultantepe Mahallesi Paşa Limanı Cd. No:48 1 D:1, 34674 Üsküdar/İstanbul
İletişim: 0 532 454 44 37

ZEYNEP DANDİN

 

Kocaeli Üniversitesi Felsefe Bölümü ve İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi mezunu. 2015 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Pedagojik Formasyon aldı. 2015 yılında başlayan felsefe öğretmenliğine, 2018 yılında P4C kolaylaştırıcılığını ekledi.

Her yaştan çocuklarla, gençlerle ve dahi içimizdeki çocuklarla birlikte sohbet etmeyi, merak etmeyi, sorgulamayı çok seviyor.

Paylaş:

İlk yorumu yazan olun.

Lütfen giriş yapıp yorum ekleyin
30 Günlük Para İade Garantisi

Şunları içerir

Ömür boyu tam erişim
Mobil ve TVden erişim